Eticarette ne satabilirim – 2

eticarette ne satabilirim kuru meyve

Bir eticaret sitesinde neler satabileceğinize dair önerilerin bulunduğu bir yazı dizisi hazırladık.
Başlangıç bilgilerini ve internette özellikle zeytinyağı satışı ile ilgili ilk yazımızı şuradan inceleyebilirsiniz.
Zeytinyağı ve/veya gıda satışı için internette bazı kurallar bulunuyor. Şu yazımızda; internette gıda satışı ile ilgili mevzuatı/kuralları detaylı inceledik.

Eticaret sitenizde satabileceğiniz gıda ürünlerinden devam edelim.

Kuru Meyve

Tüm dünyada hızla yayılan sağlıklı yaşam trendi ile birlikte sağlıklı yiyeceklerin tüketimi de aynı ölçüde artmakta.

Demir, potasyum vs. içeren yapılarının yanında, şekerli gıdalar yerine sağlıklı bir alternatif olarak önerilen kuru meyveler oldukça fazla tüketilen gıdalar. Akışkan ve kırılgan olmamaları nedeniyle kargo ile nakliye edilmeleri de oldukça kolay olan bu kuru meyveleri eticaret sitenizde rahatlıkla satışa sunabilirsiniz.

İncir, kayısı, elma, üzüm, erik gibi yaz ve sonbahar meyvelerini kurutup, paketleyip satabileceğiniz gibi, meyveleri kurutup, satışa hazır hale getiren üreticilerden de satın alıp, paketleyip, eticaret sitenizde satabilirsiniz.

Google arama sonuçlarının yoğunluğunu görebileceğiniz, analiz yapabileceğiniz Trends uygulaması ile dört ana kuru meyvenin internet arama hacmini inceledik.

2004 – 30 Eylül 2019 aralığında arama hacimlerine baktığımızda; 2014 civarından itibaren bariz artışı görüyoruz. Bu dört meyvenin arasında en fazla arama hacmine sahip kuru meyve ise; kuru üzüm olarak görülmekte.


Eticaret sitenizde 2020 kış aylarında kuru meyve satmak istiyorsanız, bu günlerde tedarik etmeniz gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın