Sistemi kurmaya başlayın

Sisteminizde hangi satış kanalları olacağını netleştirin. Eticaret satış kanalları yazımızı inceleyip, fikir alabilirsiniz.

Elbette birincil satış kanalınız; web siteniz olmalı. Eticaret sitenizi kurup, çalışır duruma getirdikten sonra, sosyal medya mağazalarınızda ve pazar yeri uygulamalarında da satışa başlayabilirsiniz.

Eticaret sitenizi kurmak için;

Bir eticaret altyapısı yani eticaret yazılımı satın almalısınız. Bu yazılımlar, özel ihtiyaca yönelik yazılabildiği gibi, hazır paket yazılımlar da mevcut. Paket yazılımlara her gün yeni özellikler ile ilave ediliyor, ihtiyacınıza karşılık gelen yazılımı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eticaret yazılımını alacağınız firmayı seçerken dikkat edeceğiniz en önemli konu, referanslarının olması, yazılımdan yüksek sayıda transaction ( ödeme işlemi ) geçmiş olması ki bu durum varsa yazılımdaki hataların düzeltilmiş olmasını, kararlı yapıya ulaşmış olmasını getirir.

Shopify, İdeasoft, Ticimax, Tsoft araştırabileceğiniz yazılımlardan bazıları.

Yazılımınızı seçtikten sonra, domain ve hosting seçimine sıra geldi. Yazılımların fiyatına genellikle domain ve hosting ücretleri de dahil oluyor. O nedenle paketten önce domain ve hosting satın almayınız.

Domain name seçimi çok önemli bir konu olduğu için, En doğru domain name nasıl seçilir yazımızda ayrı olarak inceledik.

Eticaret yazılımınızla birlikte, domain name ve hosting de satın aldınız. Eticaret yazılımınızı şirket yetkililerinin yönlendirmeleriyle kurdunuz, genel ayarlarını yaptınız. Bu aşamada yazılım şirketi seçiminizin önemini yaşayacağınız bir süreçtesiniz, özellikle de teknik bilginiz çok fazla değilse yardıma ihtiyacınız olacak.

Eticaret yazılımınızın yönetim panelini kullanarak sitenize veri girişi yapmaya başladınız. Site ile genel bilgiler, vergi bilgileri, hesap numaraları, logo vs. gibi.

Bir cevap yazın