Bir eticaret sitesinde neler satabilirim?

Eticaret sitenizde buzdolabı, araba lastiği, çamaşır deterjanı, organik gıda vb. gibi aklınıza gelebilecek hemen her şeyi satabilirsiniz. Burada tek parametre; nakliye aşamasındaki detaylar ve nakliye maliyetlerini ürün fiyatlarınıza yansıtıp yansıtamayacağınız.

Standart bir kategori listesi yapmak yerine, kategorileri ve ürünleri detaylı inceleyerek aktarmayı hedefliyoruz. Bu nedenle eticarette satılabilecek ürünler kategorisinden tüm yazıları takip edebilirsiniz.

Gıda
Mobilya
Kozmetik
Sağlıklı Yaşam
Spor
Hobi
Aksesuar
Giyim
Ayakkabı

GIDA

Zeytinyağı

Doğal, gerçek zeytinyağı arayışı ürün testleri, ambalaj ve nakliye detaylarını optimum bir şekilde çözebilirseniz, internet üzerinden rahatlıkla satışını yapabileceğiniz bir ürün. 2004’ten bugüne ( 29 ağustos 2019 ) Google arama sonuçlarına baktığımızda, artan arama hacmini görebiliyoruz:

google arama sonucları zeytinyagi

2015 yılında başlayan zeytinyağı arama hacmindeki yükseliş, artan bir ivmeyle sürekli artışta. Grafiğin sonuna doğru, alçak ve yüksek noktalar arasındaki iniş çıkışlar dikkatinizi çekmiş olabilir. Zeytin toplanan, zeytinyağının çıkarıldığı aylar olan sonbahar-kış aylarında o yılın mahsülünü satın almak isteyen internet kullanıcılarının google da yaptığı aramalar tepe noktasına ulaşıyor.

Zeytinyağı ile ilgili tüm aramaların da bu grafiğe dahil olduğunu hatırlatalım. Arama sonuçlarını kelime öbekleri kullanarak ( zeytinyağı satın al gibi ) daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bir cevap yazın